Mail Hosting ve Mail Sunucusu Nedir?

Aşağıda mail sunucu ve mail hosting arasındaki farkları karşılaştırarak hangi ürüne ihtiyacınız olduğuna karar verebilirsiniz.

Epostam Mail Hosting

Mail hosting, kullanıcılara hazır e-posta hizmetleri sunan bir hizmettir. Tarafımızdan yönetilen ve bakımları yapılan sunucularda kullanıcılara e-posta hesapları oluşturma, e-postaları alıp gönderme, e-posta hesaplarını yönetme gibi işlevleri sunar. Kolay yönetilebilen bir ürün olduğundan ekstra bir teknik bilgiye ihtiyaç duymazsınız. Güvenlik önlemleri, spam filtreleme, virüs taraması ve yedekleme gibi özellikler tarafımızdan yapılır. Bireysel kullanıcılar, küçük işletmeler veya büyük kuruluşlar için uygundur.

LMail - Standart 3.99 €/Aylık
10 Adet Email
10 GB Mailbox
Spam Filtreleme
Kişisel Adres Defteri
Kişisel ve Paylaştırılabilir Takvim
IMAP / POP3 Desteği
ActiveSync Desteği Var
Online Yönetim Paneli
%100 Mobil Uyumluluk
Tüm paketler için tıklayın

Zimbra Mail Sunucusu

Zimbra Mail sunucusu kurulumları ve ayararı tarafımızdan yapılan kullanıcının kendisinin yönettiği bir hizmettir. Bu hizmet fiziki veya bulut sunucuya kurulur.Donanım kaynakları tamamen size aittir. Güvenlik önlemleri, spam filtreleme, virüs taraması ve engellemesi, yedekleme gibi işlemler tarafınızdan organize edilip yönetilir. Bu yüzden belirli seviyede teknik bilgi gerektirir. Kullanıcılar, sunucunun kontrolünü tamamen elinde tutar ve özelleştirme ve diğer sistemlerle entegrasyon yapma imkânı sağlar. Genellikle büyük ölçekli organizasyonlar veya kuruluşlar için uygundur.

Zimbra Mail Standart 39.00 €/Aylık
Özel LCloud Sunucu
4 Çekirdek İşlemci
4 GB Ram
40 GB Kullanım Alanı
1 Adet IP adresi
1 Adet SSL Sertifikası
1 Adet Alan Adı Kullanabilme
19 Adet Kullanıcı Teması
Sınırsız Eposta Hesabı
Detaylı Yönetim Paneli
Spam Koruması
Takvim,Evrak Çantası ve Görevler
Tüm Mobil Aygıtlar İle Uyumlu
POP3 ve IMAP4 Desteği
CalDAV,CardDAV ve vCard Desteği
Tüm paketler için tıklayın